سقف وافل

فروش قالب وافل

فروش قالب وافل یک طرفه و قالب وافل دوطرفه اولین خدمت ما می باشد. قالب های یک طرفه و دوطرفه با توجه به طراحی سازه انتخاب و با مناسب ترین قیمت و بهترین گارانتی در اختیار کارفرمایان و پیمانکاران عزیز قرار خواهد گرفت.

خرید قالب وافل

در صورتی که پس از اتمام پروژه کارفرما قصد فروش قالب خود را داشته باشد شرکت زاگرس بنا آمادگی خود را برای خرید قالب های استفاده شده اعلام می دارد. همچنین در صورت درخواست کارفرما در هنگام فروش این تعهد به کارفرما داده خواهد شده که قالب وافل ایشان در پایان پروژه خریداری شود.

اجاره قالب وافل

در پروژه هایی که خرید قالب وافل برای کارفرما توجیه اقتصادی ندارد مجموعه زاگرس بنا پس از در یافت ضمانت قالب وافل به کارفرما اجاره خواهد داد. قالب های وافل اجاره طبق درخواست کارفرما می تواند نو و یا دست دوم باشند

طراحی سقف وافل

طراحی سقف وافل کاملا تخصصی می باشد. اگرچه طراحی سقف وافل هزینه بسیار ناچیزی در مقایسه با قیمت کل سازه دارد ولی از مهم ترین اصول اجرای ساختمان می باشد لذا انتخاب مجموعه تخصصی از مهم ترین اصول تضمین یک ساختمان بهینه و ایمن می باشد.لذا برای طراحی ساختمان خود با سقف وافل با ما تماس بگیرید.

اجرای سقف وافل

اجرای تخصصی سقف در سراسر کشور عزیزمان از دیگر فعالیت های مجموعه ما می باشد لذا برای دیدن نمونه کار های اجرایی در ابعاد و شهرهای مختلف با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان سقف وافل

تصمیم گیری و انتخاب سازه مناسب (ساختمان بتنی یا فولادی و ...) و یا انتخاب سیستم باربر و سقف مناسب نیازمند تجربه و دانش فنی می باشد.مجموعه ما آماده ارائه خدمات مشاوره و بررسی نقشه سازه و معماری شما به صورت رایگان می باشد.

قالب های وافل یک طرفه

این نوع از قالب ها که عمدتا با نام های تجاری مهانیت و یا گرین وافل نیز معروف گردیده در واقع به صورت تیرچه درجا عمل کرده و با حذف هزینه تیرچه و بلوک،یونولیت و یا فوم و امکان استفاده از یک سری قالب سقف وافل در کل سقف های پروژه باعث کاهش هزینه پروژه می گردد. همچنین به دلیل اینکه تیرچه در محل ساخته می شود اتصال بهتری با ستون و تیر های انتهایی برقرار می کند. استفاده از قالب وافل با فاصله آکس به آکس 70 و60 سانتیمتر باعث کاهش میلگرد و بتن مصرفی و در نهایت کاهش قیمت سقف وافل حتی نسبت به تیرچه بلوک سنتی می گردد.

1-636904085364010153
2TA

قالب وافل دوطرفه قفل دار

جدیدترین و کامل ترین نوع قالب در بازار قالب های قفل دار سقف وافل می باشد . قالب های سقف وافل قفل دار باعث یک پارچه شدن سقف، راحتی در اجرا، امنیت جانی بالا و افزایش کیفیت اجرا می گردند. قالب های قفل دار سقف دارای ضخامت لبه پایین 5 سانتی متر می باشد که باعث می گردد به راحتی با قالب فلزی ترکیب گردند.

قالب وافل قفل دار
قالب وافل قفل دار

قالب وافل دوطرفه

این نوع از قالب ها که عملکرد دوطرفه دارند باعث ایجاد تیرچه های متعامد و با ضخامت های مختلف می شوند. ضخامت سقف وافل در این حالت می تواند بسته به دهانه و قالب وافل مورد استفاده از 25 سانتیمتر تا 70 سانتیمتر باشد اما می توان گفت حالت بهینه آن استفاده از دال وافل با ضخامت بین 30 تا 40 سانتیمتر می باشد

وافل دو
1TA

سقف وافل

یکی از انواع سقف های بتنی است که علاوه بر ظاهری شکیل، مزایای اقتصادی و فنی بسیاری را نیز داراست. برای اجرای این نوع سقف از قالب وافل استفاده می شود که وزن مرده سازه را به مراتب کاهش می دهد و نمای زیبایی در سطح زیرین سقف ایجاد می کند.

مزایای استفاده از سقف وافل

 • مقاومت بیشتر دال وافل نسبت به سایر دال ها
 • کاهش چشمگیر بتن مورد استفاده
 • کاهش هزینه اجرا به دلیل کاهش حجم بتن ریزی
 • سرعت و سهولت اجرا
 • زیبایی ظاهری و عدم نیاز به نازک کاری
 • استفاده چندین باره از قالب وافل و بازیافت نهایی آن
 • انبارسازی ساده قالب های وافل به دلیل چفت شدن آنان دریکدیگر
 • تاثیر زیاد در سبک سازی سازه
 • دارای مقاومت بالا در برابر زلزله
 • حذف ستون های اضافه در دهانه های وسیع

 

معایب استفاده از سقف وافل

 • برای اجرای سقف وافل نیاز به افراد متخصص می باشد از این رو به کارگران ماهر نیازمند است.
 • در صورت استفاده در مناطق شیب دار، بایدبا خاک مناسب، سطح را مسطح نمود.
 • برای اجرا نیازمند ابزار و تجهیزات خاص است.

 

مراحل اجرای سقف وافل

اجرای سقف وافل عموما در پنج مرحله کلی صورت می گیرد.

مرحله اول، زیرسازی می باشد که همانند اجرای سقف های تیرچه بلوکی بسیار ساده و با استفاده از جک ، لوله یا قوطی، اسکلت زیرین بنا سر هم می شود.

مرحله دوم، قرار دادن قالب های وافل می باشد که با توجه به نقشه موجود سازه این قالب هارا بر روی جک ها و قوطی ها قرار می دهند. این قالب ها از دوام بالایی برخوردار است و برای جدا سازی آنان نیازی به روغن کاری نیست.

مرحله سوم، آرماتوربندی می باشد که طبق نقشه موجود از سازه، باید شبکه ای منظم که از مجموعه آرماتور هایی که بر هم عمود اند تشکیل شود.

مرحله چهارم، بتن ریزی است. دراین مرحله مطابق دستورالعمل های موجود دراین زمینه بتن را به روی سقف بنا پمپ کرده و چون نیازی به نفوذ آن به زیر قالب ها نیست، بتن ریزی سقف های وافل به سهولت انجام می شود.

مرحله پنجم، باز کردن قالب ها پس از گذشت زمان مورد نیاز، طبق ضوابط آیین نامه، انجام می گردد.

سقف وافل و قالب وافل یک طرفه

سقف وافل و قالب وافل یک طرفه

شرکت زاگرس بنا مانا

شرکت زاگرس بنا مانا مجری تخصصی انواع سقف وافل است که قالب های وافل را نیز خود تولید کرده و در جای جای کشور، از تهران گرفته تا مشهد، شیراز و اصفهان پروژه های عظیمی را اجرا نموده یا در دست اجرا دارد.

برای آشنایی با خدمات شرکت زاگرس بنا و دریافت مشاوره رایگان در مورد سقف و قالب وافل به ما تماس بگیرید.

شرکت زاگرس بنا ما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *