سقف وافل

فروش قالب وافل

فروش قالب وافل یک طرفه و قالب وافل دوطرفه اولین خدمت ما می باشد. قالب های یک طرفه و دوطرفه با توجه به طراحی سازه انتخاب و با مناسب ترین قیمت و بهترین گارانتی در اختیار کارفرمایان و پیمانکاران عزیز قرار خواهد گرفت. سفارش قالب های خاص نیز برای پروژه های خاص امکان پذیر بوده اگرچه تولید و فروش آن زمان بر می باشد. فروش قالب وافل دست دوم و باز خرید قالب وافل و گارانتی از خدماتی است که می توانید هنگام فروش قالب وافل مجموعه ما از آن بهره مند شوید.

خرید قالب وافل

خرید قالب های وافل فروخته شده از دیگر خدمات ماست. در صورتی که پس از اتمام پروژه کارفرما قصد فروش قالب خود را داشته باشد شرکت زاگرس بنا آمادگی خود را برای خرید قالب های استفاده شده اعلام می دارد. همچنین در صورت درخواست کارفرما در هنگام فروش این تعهد به کارفرما داده خواهد شده که قالب وافل ایشان در پایان پروژه خریداری شود. شما می توانید قالب های مستهلک خود را به ما فروخته و وجه نقد یا با پرداخت هزینه جزیی قالب جدید خرید نمایید.

اجاره قالب وافل

اجاره قالب وافل در بسیاری موارد بهترین گزینه است. در صورتی که تعداد سقف های وافل کمتر از 3 باشد اجاره قالب وافل بهترین گزینه است. در پروژه هایی که خرید قالب وافل برای کارفرما توجیه اقتصادی ندارد مجموعه زاگرس بنا پس از دریافت ضمانت قالب وافل به کارفرما اجاره خواهد داد. قالب های وافل اجاره طبق درخواست کارفرما می تواند نو و یا دست دوم باشند.

طراحی سقف وافل

طراحی سقف وافل کاملا تخصصی می باشد. اگرچه طراحی سقف وافل هزینه بسیار ناچیزی در مقایسه با قیمت کل سازه دارد ولی از مهم ترین اصول اجرای ساختمان می باشد لذا انتخاب مجموعه تخصصی از مهم ترین اصول تضمین یک ساختمان بهینه و ایمن می باشد.لذا برای طراحی ساختمان خود با سقف وافل با ما تماس بگیرید.

اجرای سقف وافل

اجرای تخصصی سقف در سراسر کشور عزیزمان از دیگر فعالیت های مجموعه ما می باشد لذا برای دیدن نمونه کار های اجرایی در ابعاد و شهرهای مختلف با ما تماس بگیرید. مراحل اجرای پروژه شما به این ترتیب خواهد بود که ابتدا نقشه سازه شما را بررسی می کنیم. قیمت پیشنهادی ارائه می گردد. در صورت توافق جلسه حضوری و بازدید از پروژه های ما نجام می شود. پس از توافق نهایی وارد مرحله عقد قرارداد و اجرای سقف وافل می گردیم.

قیمت قالب وافل

قیمت قالب وافل در خرید و فروش و حتی اجاره قالب وافل بسیار مهم است. با توجه به تغییرات قیمت مواد اولیه در تولید وافل این قیمت ها دارای نوسان می باشند. قالب های وافل ما دارای اقتصادی ترین قیمت می باشند. برای تماس و استعلام قیمت قالب وافل با شماره های داخل سایت تماس گرفته و از قیمت روز کلیه خدمات ما آگاه شوید.

مشاوره رایگان سقف وافل

تصمیم گیری و انتخاب سازه مناسب (ساختمان بتنی یا فولادی و ...) و یا انتخاب سیستم باربر و سقف مناسب به عنوان مثال قالب وافل یک طرفه یا دوطرفه نیازمند تجربه و دانش فنی می باشد. مجموعه ما آماده ارائه خدمات مشاوره و بررسی نقشه سازه و معماری شما به صورت رایگان می باشد. پس از مشاوره شما قادر خواهید بود متناسب با پروژه شما بهترین گزینه را از بین خرید و فروش و یا اجاره انتخاب کنید. پس از مشاوره اقتصادی ترین گزینه خدمت و ابعاد قالب وافل متناسب با سازه شما پیشنهاد می گردد.

قالب وافل یک طرفه

قالب وافل یک طرفه با نام های تجاری مهانیت و یا گرین وافل معروف شده است. وافل یک طرفه به صورت تیرچه درجا عمل کرده و با حذف هزینه تیرچه و بلوک،یونولیت و یا فوم و امکان استفاده از یک سری قالب سقف وافل در کل سقف های پروژه باعث کاهش هزینه پروژه می گردد. همچنین به دلیل اینکه تیرچه در محل ساخته می شود اتصال بهتری با ستون و تیر های انتهایی برقرار می کند. استفاده از قالب وافل با فاصله آکس به آکس 70 و60 سانتیمتر باعث کاهش میلگرد و بتن مصرفی و در نهایت کاهش قیمت سقف وافل حتی نسبت به تیرچه بلوک سنتی می گردد.

1-636904085364010153
2TA

قالب وافل دوطرفه قفل دار

جدیدترین و کامل ترین نوع قالب در بازار قالب های قفل دار سقف وافل می باشد . قالب های سقف وافل قفل دار باعث یک پارچه شدن سقف، راحتی در اجرا، امنیت جانی بالا و افزایش کیفیت اجرا می گردند. قالب های قفل دار سقف دارای ضخامت لبه پایین 5 سانتی متر می باشد که باعث می گردد به راحتی با قالب فلزی ترکیب گردند. قالب وافل قفل دار در حال حاضر با ابعاد 60 و 80 توسط شرکت زاگرس بنا تولید می شود.

قالب وافل دوطرفه

این نوع از قالب های وافل عملکرد دوطرفه دارند باعث ایجاد تیرچه های متعامد و با ضخامت های مختلف می شوند. ضخامت سقف وافل در این حالت می تواند بسته به دهانه و قالب وافل مورد استفاده از 25 سانتیمتر تا 70 سانتیمتر باشد. می توان گفت ضخامت بهینه آن استفاده از دال وافل با ضخامت بین 30 تا 40 سانتیمتر می باشد. این ضخامت معمولا دهانه های تا 14 متر را پوشش می دهد.

وافل دو
1TA

همه آنچه که باید در مورد سقف وافل بدانید

سقف وافل یکی از انواع سقف های بتنی است که علاوه بر ظاهری شکیل، مزایای اقتصادی و فنی بسیاری را نیز داراست. برای اجرای این نوع سقف از قالب وافل استفاده می شود که وزن مرده سازه را به مراتب کاهش می دهد و نمای زیبایی در سطح زیرین سقف ایجاد می کند. مجموعه ما در زمینه تولید قالب وافل و کلیه خدمات مهندسی مرتبط از جمله فروش قالب وافل و اجاره ، طراحی و اجرای سقف وافل فعالیت دارد. پس از خرید قالب وافل نیز نگران فروش آن ها پس از پایان کار نباشید. باز خرید وافل استفاده شده و حتی شکسته شده خود را نیز به ما بسپارید. قیمت قالب های وافل بسیار اقتصادی بوده وجذابیت استفاده از این سقف را دوچندان می کند. در ادامه به صورت مختصر توضیحاتی در این زمینه ارائه می دهیم. برای مطالعه عمیق تر می توانید به بخش مقالات مراجعه نمایید.

نمای سقف وافل

ّبرای دانلود کتابچه فایل PDF کامل سقف وافل کلیک کنید.

سقف وافل چیست؟

سقف وافل از جمله سیستم‌های سقفی است که برای کاهش بار مرده سازه استفاده می شود. سقف وافل در سازه‌هایی که دهانه‌های بلندی دارند بسیار کارآمد است. این سقف از گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته‌ اما چیزی که اکنون از طراحی و اجرای این سقف مشاهده می‌کنیم بسیار متفاوت است.

سقف وافل یک طرفه

در سقف وافل یک طرفه ، قالب‌ها به صورت مستطیل بوده و به ‌صورت دال یک طرفه عمل می‌کنند. قیمت قالب وافل نیز در مقایسه با تیرچه و یونولیت بسیار ارزان تر است. دلیل این کاهش قیمت این است که شما یک بار قالب خریداری کرده و در چند پروژه استفاده می کنید. در گام اول از پروژه شما نیاز به طراحی سقف وافل دارید. مرحله بعد اجرای فونداسیون و ستون ها است. در این مرحله شما باید خرید قالب وافل انجام دهید. در این نوع سقف، تیرچه‌ها به صورت درجا در یک جهت قرار می‌گیرند و به‌همین دلیل، مصرف میلگردها کاهش پیدا می‌کند. این همان عاملی است که باعث شده اجرای سقف به‌صورت یک طرفه، به‌صرفه‌تر برآورد شود. نوع یک طرفه این سقف، بیشتر در دهانه‌‌های کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سقف وافل دوطرفه

در سقف وافل دو طرفه، قالب‌ها به صورت قابلمه ‌ای بوده و به‌ صورت دال دوطرفه عمل می‌کنند. یکی از انواع قالب‌های وافل، قالب وافل قفل دار است که در قسمت پایین یک دستگیره دارد. به کمک این دستگیره قالب‌های وافل قفل دار کنار هم قرار  می‌گیرند. استفاده از این نوع قالب، نتیجه را بسیار رضایت ‌بخش می‌کند. قالب های وافل قفل دار کیفیت اجرای سقف را به مراتب بالاتر می برد. قیمت قالب وافل یک طرفه و دو طرفه با توجه به ابعاد قالب وافل متفاوت است.

ویژگی های وافل دوطرفه

 در سقف وافل دو طرفه، تیرچه‌ها به ‌صورت عمود بر یکدیگر قرار می‌گیرند و به دلیل عملکرد دوطرفه دهانه های بلندتری را ایجاد می کنند. این سقف مقاومت و استحکام بیشتری در مقایسه با نوع وافل یک طرفه دارد. قیمت وافل دوطرفه در مقایسه با وافل یک طرفه در دهانه های بلند بیشتر است. اما قیمت قالب وافل در این دو نوع سقف اختلاف زیادی ندارد و این اختلاف هزینه به خاطر مصرف بتن و میلگرد می باشد. در دهانه های یکسان اگر ضخامت دل به درستی انتخاب شود سقف وافل دوطرفه می تواند اقتصادی تر باشد. توصیه می شود به طراح سقف وافل خود پیشنهاد دهید قالب های متداول را در طراحی سقف وافل پروژه شما استفاده کند. این امر باعث می گردد شما در فروش قالب وافل خود دچار مشکل نشوید.

خرید قالب وافل متداول از این جهت اقتصادی است که پس از پایان کار با قیمت مناسب تری می توانید آن ها را بفروشید. فروش قالب وافل متداول برای شما بسیار آسان خواهد بود. همچنین شما می توانید قالب ها را نگه داشته و در پروژه های بعدی خود استفاده کنید.

قیمت سقف وافل

ویژگی‌های سقف وافل

برای بیان ویژگی ها ی سقف وافل مراحل زیر را دنبال می کنیم:

ابتدا مزایای اجرای سقف وافل را بیان می کنیم. این مزایا به عواملی همچون اقتصادی و فنی بودن و خرید قالب وافل و فروش قالب وافل در انتهای کار، کاهش مصرف میلگرد، اقتصادی بودن قیمت قالب وافل و دیگر عوامل وابسته است.

سپس به معایبی که این سقف دارد خواهیم پرداخت. سازه وافل نیز معایب خاص خود را دارد که باید استفاده کننده از آن ها آگاه باشد.

مزایای سقف وافل

قیمت پایین‌تری در مقایسه با دیگر سقف های دال مجوف همچون یوبوت و کوبیاکس دارد.

مدت زمانی کمتری برای اجرای سقف وافل صرف می‌شود. اجرای آن ابزار کمتری نیاز دارد و ساده تر است.

نسبت به قالب‌های ماندگار، سبک تر بوده و وزن کمتری دارد.

قابل استفاده در دهانه‌های بزرگ است.

سرعت و کیفیت اجرای این نوع سقف دیگر سقف های موجود بیشتر است.

این سقف عملکرد بهتری را در حوادث طبیعی از خود نشان می‌دهد.

کاهش بار مرده‌ای که به ساختمان وارد می‌شود باعث می شود مقاطع کوچک تری استفاده شود و مقاطع تیر و ستون کاهش یابد.

مقطع مشاهده شده در این سقف، یکنواخت است. معماران نمای سقف را برای فضاهای تجاری و پارکینگ ها می پسندند.

قالب‌ها بعد از انجام کار از سقف خارج می‌شود. به همین علت قالب‌های سقف وافل در گروه قالب‌های غیرماندگار دسته بندی می‌شود.

ایمنی کارگران را در حین انجام کار، به‌خوبی فراهم می‌کند.

گونیایی و هم‌راستا بودن از جمله مزیت‌هایی است که در هنگام اجرای این سقف، به‌خوبی جلب توجه می‌کند.

شیرابه‌ بتن از بین قالب‌ها، ریزش نخواهد کرد. اگر از قالب های وافل قفل دار استفاده کنید این مزیت مضاعف می گردد.

در سقف وافل، بتن‌ریزی به صورت یک پارچه انجام خواهد شد و عملکرد را به شکل چشم گیری افزایش می ‌دهد.

قالب‌های این سقف را می توان در دفعات متعدد مورد استفاده قرار داد. این مورد از دلایلی است که موجب شده پیمانکاران این سقف را بسیار بهینه معرفی کنند.

ظاهر و نمایی زیبا و جذاب برای سقف پدید می‌‌آورد.

حجم بتن و فولاد مصرفی از بقیه سبک‌های سقف موجود، کمتر است.

قسمت پایین دال به‌صورت مشبک به نظر می ‌رسد.

دال وافل در بر جمع ‌شدگی از خود مقاومت نشان می‌دهد.

قالب‌های این سقف، محیط امن و ایمنی را برای کارگران فراهم می‌کند.

معایب سقف وافل

 • قالب‌های این سقف، هزینه‌ی بالاتری نسبت به بقیه دارد.
 • استفاده از دال وافل بر روی سطوح شیب‌دار، با محدودیت‌هایی همراه است. سقف ی با شیب بیش از 30 درصد را نمی توان به صورت وافل اجرا نمود .
 • در ساختمان های با تعداد طبقات پایین هزینه خرید قالب ها در هزینه کل بسیار قابل توجه خواهد بود.
 • هر نقشه ممکن است قالب مخصوص خود را نیاز داشته باشد.

طراحی سقف وافل با نرم‌افزارهای etabs و safe

با استفاده از دو برنامه etabs   و safe می‌توان سقف وافل را طراحی کرد. این دو برنامه، بر اساس حجمی که این سقف دارد، مشخصات و وزن سقف را مشخص می‌کنند. هنگامی که شروع به کار با این برنامه می‌‌نمایید، تعیین نوع دال باید waffle انتخاب شود. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید موارد مختلفی را مانند عمق نهایی، ضخامت دال فوقانی، عرض بالایی و پایین مربوط به تیرچه را اختصاص دهید.

نحوه طراحی سقف وافل

در طراحی سقف وافل، باید چند نکته مدنظر قرار داده شود:

 • فاصله بین تیرچه‌ها و دال فوقانی و تناسب بین این دو، باید بر طبق قوانین اجرایی ساختمان، طراحی شود. رعایت این بند مختص شرکت های تولید کننده قالب وافل می باشد طراحان نیز باید این موارد را رعایت کنند تا در خرید قالب وافل دچار مشکل نشوند.
 • کنترل خیز سقف مهم ترین فاکتورهای در طراحی این نوع سقف به‌شمار می‌رود.
 • میزان خم‌شدن سقف ناشی از فشارهای لرزه‌ای و سنگین نیز، از موارد بسیار مهمی است که باید در هنگام طراحی مورد توجه قرار گیرد.
 • برش‌های یک طرفه در مقاطعی که بحرانی هستند، باید بر طبق ضوابط ذکر شده در آیین‌نامه صورت پذیرد.
 • برش‌های دوطرفه سقف وافل که با برش پانچ شناخته می شوند در قسمت سرستون‌ها حتما باید بررسی شود. این کنترل و بررسی در مواقعی که دال مستقیم به ستون متصل است حساسیت بیشتر و بالاتری دارد.
 • کالکتورها و کوردها در انتقال بارهای ایجاد شده در اثر لرزه به باربرهای قائم نقش داشته و به همین سبب، نقش پررنگی در طراحی سقف به‌صورت وافل دارند.
 • نقاط بازشو در سقف، از نظر خم‌شدن و برش، باید توسط طراح مورد بررسی قرار گیرند.
 • ارتعاش سقف نیز از نکات مهم کنترل طراحی سقف است.

دستمزد اجرای سقف وافل

عوامل مختلفی وجود دارد که بر قیمت اجرای پروژه‌ها اثر گذارند. مصرف بتن، دیوار برشی، تعداد طبقات، ارتفاع ساختمان، پلان اجرای سقف وافل، وضعیت و تیپ کلی خاک، طول دهانه همه از عواملی هستند که در قیمت نهایی اجرای سقف دخالت دارند.

مراحل اجرای سقف وافل

اجرای سقف وافل عموما در پنج مرحله کلی صورت می گیرد.

مرحله اول، زیرسازی می باشد که همانند اجرای سقف های تیرچه بلوک بسیار ساده و با استفاده از جک ، لوله یا قوطی،زیر سازی انجام می شود.

مرحله دوم، قرار دادن قالب های وافل می باشد که با توجه به نقشه موجود سازه این قالب هارا بر روی جک ها و قوطی ها قرار می دهند.قالب ها از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار هستند و برای جدا سازی آن ها نیازی به روغن کاری نیست.

مرحله سوم، آرماتوربندی می باشد که طبق نقشه موجود از سازه، باید شبکه ای منظم از قالب ها که مجموعه آرماتور های فوقانی و تیرچه اجرا شوند.

مرحله چهارم، بتن ریزی است. این مرحله مطابق مبحث نهم مقررات ملی ساختمان انجام می گردد. بتن ریزی سقف های وافل در صورت ویبره مناسب به سهولت و به دور از هر گونه کرمو شدن انجام می شود.

مرحله پنجم، باز کردن قالب ها پس از گذشت زمان مورد نیاز، طبق ضوابط آیین نامه، انجام می گردد.

سقف وافل و قالب وافل یک طرفه
قالب وافل یک طرفه

شرکت زاگرس بنا مانا

شرکت زاگرس بنا مانا مجری تخصصی انواع سقف وافل است. به طور خلاصه شما می توانید:

فروش قالب وافل را از مجموعه ما انجام دهید.

خرید قالب وافل استفاده شده خود را به ما بسپارید.

اجاره قالب وافل را از مجموعه ما بخواهید.

طراحی و بهیه سازی پروژه خود را با ما همراه باشید.

مناسب ترین قیمت قالب های وافل را از ما بخواهید.

مجموعه ما قالب های وافل را تولید کرده و در جای جای کشور به شما تحویل خواهد داد. شما می توانید اجرای پروژه های خود، از تهران گرفته تا مشهد، شیراز و اصفهان را با خیالی آسوده در اختیار ما بگدارید.

برای آشنایی با خدمات شرکت زاگرس بنا و دریافت مشاوره رایگان در مورد سقف و قالب وافل به ما تماس بگیرید.

شرکت زاگرس بنا ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *